Podkroví rozšíří váš dům o netradiční prostory prosvětlené střešními okny, zvětší jeho obytnou plochu a zvýší tržní hodnotu. Nově vytvořený prostor můžete využít jako ložnici, dětský nebo obývací pokoj i jako samostatnou bytovou jednotku. Zvláště v současné době, kdy pozemků v atraktivních lokalitách rychle ubývá a jejich ceny rostou, může být rekonstrukce podkroví ideálním řešením.
Mezi prvotním nápadem a realizací je dobré vše pořádně naplánovat. Odborníci VELUX vám poradí, jak správně vybrat střešní okna do vašeho podkroví. V případě potřeby vás navštívíme na místě. 
Těší nás, že můžeme být součástí vašeho snu!

Než se pustíte do rekonstrukce, ujasněte si svůj záměr – co požadujete, co od rekonstrukce očekáváte. Zároveň si spočítejte, jakou částku jste ochotni/schopni na rekonstrukci uvolnit = předpokládaná investice.

Investice do denního světla se vyplatí

Studie renomované švýcarské agentury Wüest Partner z roku 2020 potvrdila významný nárůst hodnoty nemovitosti díky dennímu světlu. Zdvojnásobením počtu střešních oken se hodnota domu zvýší minimálně o 10 %, a to po odečtení nákladů na pořízení a instalaci oken. Případové studie řešily tři různá podkroví vždy se dvěma variantami rekonstrukce, jednu se standardním počtem střešních oken (4 nebo 5) a jednu s dokonalým prosvětlením (8 nebo 10 střešních oken).